Tieto slovenské minerálky sú skvelé na leto

Každá minerálna voda má jedinečné zloženie a je určená na niečo iné. S naším prehľadom sa medzi nimi nestratíte.

Sme hrdí, že slovenské minerálne pramene sú také bohaté na mikroživiny. Elektrolyty potrebujeme ku každodennému životu a zvlášť pri fyzickej aktivite, keď ich veľké množstvo vypotíme. Preto je dôležité kvalitne sa hydratovať a dopĺňať pitný režim aj s pomocou minerálnych vôd.

Pripravili sme vám jednoduchý návod, ako si vybrať tú správnu pre leto plné energie a zdravia.

Fatra

Prírodná minerálna voda Fatra je stredne mineralizovaná, hypotonická kyselka s obsahom amoniaku prírodného a hydrogénuhličitanu sodného.

Pomôže vám prekonať stres a vypätie, ale tiež vám bude skvelým spoločníkom na predĺžených víkendoch s priateľmi či letných festivaloch. Vďaka svojmu zásaditému charakteru priaznivo vplýva na činnosť čriev a tráviacej sústavy, takže s ňou ľahšie zvládnete pálenie záhy či nadbytok žalúdočnej kyseliny.

Mitická

Svojim zložením je prínosom pre zdravie, vitalitu a celkovú psychickú pohodu. Optimálna mineralizácia spolu s nízkym obsahom sodíka a vyváženým pomerom vápnika a horčíka z nej robia minerálku vhodnú na každodenné pitie.  Preto je s ňou každý deň o dúšok lepší.

Mitická Plus

Oproti Mitickej, ktorú dôverne poznáte, je to voda z novšieho zdroja. Mitická plus je len stredne mineralizovaná, ale stále bohatá na vápnik, horčík a hydrogéuhličitany. Je vhodná ako súčasť každodenného pitného režimu po celý rok.

Ľubovnianka

Tiež je mineralizovaná len stredne s výnimočným zastúpením horčíka a hydrogénuhličitanov, preto je skvelá na každodennú konzumáciu, ale aj k športovým aktivitám.

Horčík je známy tým, že prospieva vašim svalom a pomáha predchádzať kŕčom.

Miss+

Vďaka prírodnému obsahu oxidu uhličitého, so zvýšeným obsahom hydrogénuhličitanov, horčíka, vápnika a najmä rozpustených kremičitanov vhodne dopĺňa dennú potrebu minerálov.

Je vhodná pre každého aktívneho človeka, pretože prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému, svalov a látkovej premene pre tvorbu energie. Ako bonus pomáha pružnosti vašej pleti a kráse vlasov.

Budiš

K horúcemu letu a k športu jednoznačne patrí aj Budiška. Je vysoko mineralizovaná, obsahuje hydrogénuhličitany, sírany, kyselinu kremičitú, sodík, vápnik a fluoridy. Pomáha vám teda vrátiť do organizmu stratené minerály najmä po fyzickej aktivite, kedy sa spotrebúvajú vo väčšej miere.

Touto škálou mikroživín navyše priaznivo vplývate na tráviaci aj dýchací systém, pomáhate správnej činnosti obličiek a podporíte pečeňovo-žlčové funkcie.

Gemerka

Je prírodná minerálna voda vhodná na každý deň, so zvýšeným obsahom hydrogénuhličitanov, síranov, vápnika a horčíka. Vyniká optimálnou kombináciou vápnika a horčíka, v pomere 3:1 (Ca:Mg), čím zabezpečuje efektívne vstrebávanie prvkov dôležitých pre správne fungovanie ľudského organizmu.

Prispieva k celkovej duševnej pohode, upokojeniu mysle, zníženiu vyčerpania a únavy – za čo je zodpovedný najmä obsah horčíka.

Sulinka

Prírodná minerálna voda ideálna na sobotu ráno. Je vysoko mineralizovaná, hydrogénuhličitanová, so zvýšeným obsahom horčíka, vápnika, sodíka a lítia, so zásaditým charakterom, čím zmierňuje žalúdočné, tráviace ťažkosti a neutralizuje kyslé prostredie po požití alkoholických nápojov.

Sulinka je výnimočná svojim obsahom až 13 z 15 základných prvkov a mikroprvkov potrebných pre telo. Vďaka prírodnému obsahu oxidu uhličitého je lahodnejšia na jazyku a nedráždi sliznicu hrtanu.

 

Na Slovensku nenájdete dve identické minerálne vody – každá má jemne odlišný chuťový profil aj obsah minerálnych látok. Preto máte možnosť vybrať si z naozaj širokej palety a nemusíte zostať len pri jednej 😊

Twitter